פריחת הזעפרן

אמא אדמה

כבר לפני שנים במסעותיי בין חוות ברחבי העולם חיפשתי תשובות כיצד חיים בעולם הזה בהרמוניה עם היקום וכיצד אנו בני האדם יכולים להוסיף מתוכנו ולהיטיב עם אמא אדמה.

שמחה לבשר בשורה אמיתית ומרגשת! יש דרך להתחדשות וריפוי כדור הארץ ולא מדובר בבדיחה אלא בשיטה מבוססת ובדוקה שהמהות שלה היא חקלאות מתחדשת והוליסטית בעזרת גידול בעלי חיים צמחוניים.

אזכיר ואומר שעוד לא נמצאה שיטה טכנולוגית להקטנת אחוז הפחמן הדו חמצני הנמצא באטמוספירה, זאת למרות שטובי המוחות ברמה העולמית עוסקים במלאכה…יחד עם זאת דווקא חוקרים מעולם האקולוגיה, ביולוגים וחקלאים עובדי אדמה הצליחו ליישם שיטה שהמהות שלה בניה מחודשת של קרקע, עצירה של תופעת המדבור ויצירת שינוי אקלימי וכל זאת בעזרת גידול עדריי צאן ובקר בשיטה ייחודית ומרתקת.

האדמות שמכסות את פני כדור הארץ כיום או מה שנשאר מהן לאחר מטרים של אדמות סחף שהתאדו ונמוגו הן בנות מליוני שנה, אז שלטו בעולם עדרים עצומים ומאסיבים: 75 מיליון ביאזונים שלטו בערבות אמריקה ומיליונים רבים של בע"ח צימחוניים כמו גנו, אנטילופות, צבאים וזברות שהם חלק מהנדידה הגדולה בערבות אפריקה – כולם חלק מתהליך אבולוציוני וסמביוטי בין אוכלי העשב לעשב ולאדמה כשהכל קשור יחד ותלוי האחד בשני:

ערבות העשב המשגשגות מכסות את האדמה ומשמשות כספוג אליו מחלחלים מי הגשם ויוצרים אקוויפר תת קרקעי שמחזיק מים, כל נבט של עשב מקיים את תהליך הפוטוסינתזה וסופח אליו את אנרגית השמש וכך מטמיע פחמן דו חמצני מהאטמוספירה אל האדמה – ממש כמו שואב פחמן, בכך האדמה חיה ומתחדשת ואוכלי העשב הצמחוניים "קוצרים" ומדשנים את העשב ומביאים להתחדשותו.

שיתוף פעולה פשוט ומופלא זה היה מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד מהאקולוגיה של כדור הארץ עד שהגיע האדם ועצר את נדידת העדרים הגדולה וחילק את כדור הארץ לחלקות חקלאיות קטנות ומתוחמות.

בנוסף לכך התפתחה בעולם המהפכה התעשיתית גם בתחום החקלאות שהפכה גידולי חקלאות לתעשייה מזהמת והרסנית ולא לחינם יש המאשימים את עדרי הבקר בזיהום האטמוספירה ע"י פליטת גז מתאן, כמה מפתיע שהתשובה המהפכנית היחידה לריפוי כדור הארץ ואיזון רמות הפחמן שבאטמוספירה נמצאת דווקא בפרות ובעדרי הצאן !!!!

קצת על השיטה ועל התוכניות שנרקמות בראשי:
בנית עדר צאן ובקר מתוך תכנון הוליסטי דקדקני על פי עקרונות השיטה כאשר מחלקים את שטח המרעה לחלקות קטנות וצפופות ומזיזים על בסיס יומי את העדר לחלקה חדשה בכל יום- השיטה מתבססת על שימוש בגדר חשמלית יבילה.

למתעניינים אשמח לכוון ולהדריך – מוזמנים ליצור קשר.